Psichologinės paslaugos
 
Pasirūpink savimi !

RENKU TRUMPALAIKĘ PSICHOTERAPINĘ GRUPĘ SUAUGUSIEMS!

Į grupę kviečiu visus, kurie pasiryžę leistis į savęs pažinimo kelionę, norėdami geriau suprasti savo sunkumų priežastis, keistis ir augti.

Grupė galėtų būti naudinga tiems, kurie:
•  siekia įgyti daugiau pasitikėjimo savimi,
•  nori tobulinti savo gebėjimus kurti sveikesnius tarpusavio santykius,
•  ieško būdų geriau tvarkytis su savo emocijomis,
•  nori  tapti sąmoningesniais ir labiau save priimančiais.

Grupėje turėsite galimybę sustoti, išgirsti save ir kitus, tyrinėti bei dalintis tuo, kas jums šiuo metu labiausiai rūpi. Čia galėsite mokytis atpažinti savo sunkumus, bandyti suprasti, kaip praeities patyrimas ir santykiai yra susiję su dabartiniu elgesiu ir emocijomis. Grupėje galėsite sulaukti paramos ir suteikti ją kitiems. Čia turėsite galimybę stebėti kitokį elgesį ir įsitikinimus, pamatyti save kitų akimis, atpažinti pasikartojančius elgesio modelius ir išbandyti naujus.

Grupę ves  dr.  Roma Šimulionienė,
psichologė, grupių psichoterapeutė kandidatė.

Numatoma grupės trukmė – 20 susitikimų.
Grupės susitikimai vyks antradieniais, nuo 18:00 iki 19:30 val.
Vieta – Galinio Pylimo g. 13, Klaipėda
Vieno grupės susitikimo kaina asmeniui – 20 eurų.

Norinčius prisijungti kviečiu į individualius pokalbius, kad galėtumėme aptarti Jūsų situaciją, lūkesčius, dalyvavimo grupėje sąlygas bei galimą grupės naudą būtent Jums.
Vieno pokalbio kaina - 35 eurai.

Registruotis galite: 
Elektroniniu paštu: r.simulioniene@gmail.com
Telefonu: 8 663 62771


Kas yra grupinė psichoterapija?

Grupinė psichoterapija – tai terapijos forma, kuomet susitinka nedidelis skaičius (paprastai iki 8) žmonių, kad, vadovaujami terapeuto, padėtų sau ir vienas kitam.

Kada ir kodėl verta rinktis grupinę psichoterapiją?

Grupinė terapija gali būti naudinga įvairaus amžiaus ir lyties žmonėms, ieškantiems pagalbos tiek dėl asmeninių, tiek ir dėl tarpasmeninių problemų. Kalbėjimas ir įsiklausymas į kitus grupės narius padeda pamatyti šias problemas iš kitos perspektyvos. Grupę verta rinktis, jei kyla sunkumų priimant sprendimus, jei nepavyksta imtis veiksmų dėl baimės suklysti, jei sudėtinga užmegzti ir palaikyti artimus santykius, dažnai konfliktuojate, nuvertinate save, jei sunku priimti kitų kritiką, jaučiatės vieniši, išgyvenate kaltę ar gėdą. Grupė, suteikdama saugią erdvę mokytis ir augti, gali duoti naudos tiems, kurie siekia tobulėti. Ji padeda geriau pažinti save ir suprasti savo situaciją, pajusti, jog nesate tokie vieniši ar besiskiriantys nuo kitų, kaip atrodo.
Tyrimų rezultatai rodo, kad grupinė psichoterapija yra tokia pat veiksminga kaip ir individuali.

Kas vyksta grupinės psichoterapijos metu?

Grupėje jos nariai drąsinami kiek galima laisviau ir nuoširdžiau kalbėti apie jiems svarbius dalykus, realias gyvenimo situacijas, taip pat dalintis mintimis ir jausmais, kurie kyla čia ir dabar reaguojant į kitus grupės narius ir terapeutą. Tačiau visada galima rinktis, kiek ir kuo dalintis. Kiekvienas narys pats nusprendžia, kada yra pasirengęs atskleisti jautrią informaciją kitiems, kalbėti apie savo jausmus ir silpnąsias puses.
Terapeutas nedominuoja pokalbiuose. Temos gimsta grupėje – jas pagal savo poreikius siūlo patys grupės dalyviai. Terapeuto darbas yra matyti kiekvieną individą, sąveiką tarp grupės narių ir grupės, kaip visumos, emocinę atmosferą.
Grupėje susitiksite ir sąveikausite su kitais žmonėmis, turėsite galimybę gauti grįžtamąjį ryšį ne tik iš terapeuto, bet ir iš panašius bei kitokius sunkumus patiriančių grupės narių. Čia galėsite tyrinėti savo indėlį į tai, kas vyksta, kartu spręsti problemas. Grupėje atsiranda galimybė patirti bei išreikšti palaikymą ir tokiu būdu pajusti, jog esate naudingi ir svarbūs kitiems.
Natūralu, kad grupėje gali kilti nerimas, nes mums visiems rūpi, kaip mus suvokia kiti. Mes norime būti priimti ir mėgiami. Atsiradus bendrumui tarp grupės narių, sąveika tampa lengvesnė ir kelia mažiau streso. Net drovūs grupės nariai dažnai nustemba, atradę, kiek daug kuo jie turi pasidalinti ir koks vertingas terapijoje iš kitų gautas grįžtamasis ryšys.
Sesijos vyksta kartą per savaitę po 1,5 val.

Kaip patekti į grupę?

Prieš patenkant į grupę vyksta individualūs pokalbiai, kurie skirti susipažinti su potencialiais grupės dalyviais. Jų metu taip pat aptariami klientui kylantys klausimai bei lūkesčiai, grupės lankymo sąlygos. Prieš įsijungiant į grupę jos nariai įsipareigoja laikytis tam tikrų taisyklių. Viena iš jų – nekalbėti apie kitus už grupės ribų. Po pokalbių klientas renkasi, ar grupinis darbas su šiuo specialistu jam tikrai tinka, o psichoterapeutas sprendžia, ar jo renkama grupė galėtų būti naudinga norinčiam joje dalyvauti.