Psichologinės paslaugos
 
Pasirūpink savimi !

Kviečiame į savipagalbos grupę !
Tai kelias į savęs pažinimą

Dažnai mes norime kitiems būti geri, savęs nevertiname, menkiname.
Ieškome savo trūkumų, o privalumų nepastebime.
Bijome jausti jausmus arba negebame tinkamai juos išreikšti.
Norėdami įtikti kitiems, aukojame savo norus, o po to pykstame ant savęs.
O juk verta imtis iniciatyvos ir padėti sau !
Tik pažinus save, įveikus vidines baimes ir kompleksus galima mėgautis darniu gyvenimu.

Kviečiame prisijungti prie ilgalaikės savipagalbos grupės!
Ketvirtadieniais, 18:00-19:30 val.
, adresu: Galinio pylimo g. 13, Klaipėda, „tavodarna.lt“ patalpose.
Trukmė: 1,5 val.

GRUPĖS PRIVALUMAI:

  • Galimybė pažinti save kitų žmonių akimis.
  • Saugi vieta, kur užtikrinamas konfidencialumas.
  • Atviri, prasmingi pokalbiai.
  • Erdvė pasidalinti jausmais.
  • Galimybė iš kitų grupės narių gauti grįžtamąjį ryšį.
  • Finansiškai prieinamesnė už individualią terapiją.

Grupės kaina: 20 Eur už vieną susitikimą.

Aš, psichologė ir grupių psichoterapeutė, Danutė Kalinkienė, konsultuoju individualiai ir turiu didelę grupių vedimo patirtį. Tad kviečiu prisijungti ir išbandyti grupinių užsiėmimų naudą.

Jei jaučiate, kad šis kvietimas Jums, laukiu Jūsų žinutės ar skambučio tel.: 8-602-75768.
El. paštas: danute.kalinkiene@gmail.comKas yra grupinė psichoterapija?


Grupinė psichoterapija – tai terapijos forma, kuomet susitinka nedidelis skaičius (paprastai iki 8) žmonių, kad, vadovaujami terapeuto, padėtų sau ir vienas kitam. Grupę veda vienas arba du psichoterapeutai, o ją sudaro 4 - 12 dalyvių, susitinkančių 1,5 val. sesijoms vieną kartą per savaitę tam tikrą laikotarpį.

Grupėje rasite saugią erdvę sustoti, išgirsti save ir kitus...
Čia galėsite atpažinti savo problemas, mokytis priimti save, sulaukti paramos ir suteikti ją kitiems. Tyrinėti bei dalintis tuo, kas jums labiausiai rūpi.
Grupėje turėsite galimybę stebėti kitokį elgesį ir įsitikinimus, pamatyti save kitų akimis, atpažinti pasikartojančius elgesio modelius ir išbandyti naujus, labiau jums tinkančius reagavimo į įvairias situacijas būdus.

Grupės – tai psichoterapinės pagalbos teikimo būdas, kai susitinka bendrą patirtį išgyvenantys žmonės, norintys spręsti emocines, asmenybės, elgesio problemas bei siekiantys plačiau ir giliau pažinti bei tobulinti savo asmenybę.
Svarbiausias grupinės pagalbos privalumas ir yra grupės narių bendravimas tarpusavyje bei grupės terapeutu. Kitaip nei individualios terapijos metu, grupėje nario elgesys ir jo asmenybė veikiami ne tik terapeuto, bet ir kitų grupės narių bei grupės kaip visumos.
Laikomasi konfidencialumo ir kitų bendrų taisyklių.

Kada ir kodėl verta rinktis grupinę psichoterapiją?
Grupinė terapija gali būti naudinga įvairaus amžiaus ir lyties žmonėms, ieškantiems pagalbos tiek dėl asmeninių, tiek ir dėl tarpasmeninių problemų. Kalbėjimas ir įsiklausymas į kitus grupės narius padeda pamatyti šias problemas iš kitos perspektyvos. Grupę verta rinktis, jei kyla sunkumų priimant sprendimus, jei nepavyksta imtis veiksmų dėl baimės suklysti, jei sudėtinga užmegzti ir palaikyti artimus santykius, dažnai konfliktuojate, nuvertinate save, jei sunku priimti kitų kritiką, jaučiatės vieniši, išgyvenate kaltę ar gėdą. Grupė, suteikdama saugią erdvę mokytis ir augti, gali duoti naudos tiems, kurie siekia tobulėti. Ji padeda geriau pažinti save ir suprasti savo situaciją, pajusti, jog nesate tokie vieniši ar besiskiriantys nuo kitų, kaip atrodo.
Tyrimų rezultatai rodo, kad grupinė psichoterapija yra tokia pat veiksminga kaip ir individuali.

Kas vyksta grupinės psichoterapijos metu?
Grupėje jos nariai drąsinami kiek galima laisviau ir nuoširdžiau kalbėti apie jiems svarbius dalykus, realias gyvenimo situacijas, taip pat dalintis mintimis ir jausmais, kurie kyla čia ir dabar reaguojant į kitus grupės narius ir terapeutą. Tačiau visada galima rinktis, kiek ir kuo dalintis. Kiekvienas narys pats nusprendžia, kada yra pasirengęs atskleisti jautrią informaciją kitiems, kalbėti apie savo jausmus ir silpnąsias puses.
Terapeutas nedominuoja pokalbiuose. Temos gimsta grupėje – jas pagal savo poreikius siūlo patys grupės dalyviai. Terapeuto darbas yra matyti kiekvieną individą, sąveiką tarp grupės narių ir grupės, kaip visumos, emocinę atmosferą.

Grupėje susitiksite ir sąveikausite su kitais žmonėmis, turėsite galimybę gauti grįžtamąjį ryšį ne tik iš terapeuto, bet ir iš panašius bei kitokius sunkumus patiriančių grupės narių. Čia galėsite tyrinėti savo indėlį į tai, kas vyksta, kartu spręsti problemas. Grupėje atsiranda galimybė patirti bei išreikšti palaikymą ir tokiu būdu pajusti, jog esate naudingi ir svarbūs kitiems.
Natūralu, kad grupėje gali kilti nerimas, nes mums visiems rūpi, kaip mus suvokia kiti. Mes norime būti priimti ir mėgiami. Atsiradus bendrumui tarp grupės narių, sąveika tampa lengvesnė ir kelia mažiau streso. Net drovūs grupės nariai dažnai nustemba, atradę, kiek daug kuo jie turi pasidalinti ir koks vertingas terapijoje iš kitų gautas grįžtamasis ryšys.

Kaip patekti į grupę?
Prieš patenkant į grupę vyksta individualūs pokalbiai, kurie skirti susipažinti su potencialiais grupės dalyviais. Jų metu taip pat aptariami klientui kylantys klausimai bei lūkesčiai, grupės lankymo sąlygos. Prieš įsijungiant į grupę jos nariai įsipareigoja laikytis tam tikrų taisyklių. Viena iš jų – nekalbėti apie kitus už grupės ribų. Po pokalbių klientas renkasi, ar grupinis darbas su šiuo specialistu jam tikrai tinka, o psichoterapeutas sprendžia, ar jo renkama grupė galėtų būti naudinga norinčiam joje dalyvauti.